معمول این بود که خاطرات سفرهایم را در وبلاگم می نوشتم ..اما امسال این کار به موقع انجام نشد وجون دیگر داشت از حال و هواش بیرون می امدم گفتم همین چند خط را حداقل بنگارم..

تهران پایتخت کشور ایران است با جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر بعنی بیش از 15 درصد  کشور در این شهر زندگی می کنند. تهران فارع از اینکه مرکز اداری و سیاسی کشور شهری بسیار دیدنی است که در هیاهیوی آن گم است ... تهران بیش از 2000 نقطه دیدنی دارد که به بعضی از آن ها اشاره می کنم

1-      از نظر زیارتی یکی از مهمترین امام زاده های ایران که تاکید زیادی بر زیارت آن شده است در این شهر قرار دارد. سید الکریم یا بقول معروف شاه عبد العظیم به نقل امام معصوم زیارت  مثل زیارت امام حسین دارد. ضمن اینکه در این شهر امام زادگان زیادی هستند که از نظر زیارتی و دیدنی جز جاذبه های گردشگری این شهر محسوب میشوند.

2-      از قدمت این شهر قدمتی 2000 ساله دارد و البته  شهری بوده است قدمت پایتخت بودن آن بیش از 200 سال است که این شهر این چنین قدمتی در مرکزیت ندارد. و اگر اهل مکانهای قدیمی باشید آثار زیادی خصوصا در شهر ری آن وجود دارد.

3-      از نظر مکانهای جدید هم تهران سرآمد جاذبه های گردشگری در ایران است .. مانند برج میلاد , پل طبیعت  دریاچه شهدای خلیج فارس..که این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های دست ساز می باشد

4-      یکی از بلند ترین و طولانی ترین تله کابین های دنیا در این شهر قرار دارد که شما را به ارتفاعانی می برد که 9 ماه سال در آن امکان اسکی وجود دارد ...  درانجا تله اسکی و  بهترین سورتمه ایران و... وجود دارد.

5-      اگر اهل کوه و کوه نوردی باشید می توانید در این شهر بهر کوهی که خواستید بروید حتی قله دماوند.

6-      مکانهای زیادی مانند شهرک سینمایی دران وجود دارد که بسیار برای دوستداران سینما و تلویزیون جاذبه گردشگری محسوب می شود.

7-      در ایام عید که مرکز اداری آن تعطیل است شهری بسیار خلوت است .. یعنی برخلاف بقیه شهرهای ایران که در ایام عید نوروز شلوغ است تهران خلوت میشود و میتوان در ان براحتی گردشگری نمود.

8-      اگر اهل بازار و خرید هم باشید تهران بهترین شهر خرید است .. شاید اگر بدانید از کجا خرید نمایید از ارزان ترین شهرهای ایران است.

9-      در ایام عید شهرداری تهران امکانات خوبی برای گردشگران قرار داده است مانند تورهای تهران گردی اسکان موقت و....

10-  اگر اهل کنسرت موسیقی  ویا تئاتر هم باشید بهترین نقطه تهران است.

11-  خود شهر تهران هم به لحاظ معماری دیدنی است هم نقاط قدیمی هم جدید.

12-  اب وهوای تهران در ایام بهار و عید نوروز بهترین هوا را دارد.

 

 

و....تهران