در این مدتی که ما شیراز بودیم تفاوتهای زیادی بین این دو شهر وجود دارد که  خب پاسخی هم هست به رئیس شورای اسلامی شهر مشهد که بعد از عید امسال وقتی با سوال خبرنگاران مواجه شد که چرا مسولین اصفهان و شیراز بیشتر کار می کنند جواب داد مشهد یها کم خود بین هستند کارهای که ما در مشهد کردیم قابل مقایسه با آنها نیست من خودم عید اصفهان بودم و........ اما من معتقدم ایشان خودشان خیلی بزرگ بین هستند و کارها را خیلی بزرگ می بیند  و همیشه فکر می کنند در حوزه های کاری خودشان کارهای بزرگی انجام شده است و همین خصوصیت است که در ایران باعث موفقیت است. مثلا تفاوت علی دایی با امثال خداداد عزیزی , کریم باقری؛ مهدوی کیا ؛‌هاشمیان و.... در چیست ؟ آیا جز این است که علی دایی خیلی خود بزرگ بین است  و بقیه کمتر. دایی  همیشه کارهای خود را بی اشتباه می دانند و با کسانی هم که از او انتقاد میکنند چگونه برخورد می کنند

 

1-به  زیبا سازی در شیراز بسیار اهمیت داده می شود  بلوار ها سرسبز و پر از گل دیده می شود برخلاف شهر مشهد که شهرداری مشهد بلوار ها را دارد سنگ فرش می کند و در شهر که راه می روید تفاوت ماهوی  بین این دو شهر دیده می شود . در مشهد ما غیر از کمربندی دور شهر بزرگراه نداریم در صورتی که بلوار های شیراز وسعت شان به اندازه بزرگراه هستند مثل بلوار شهید چمران (معالی آباد) بلوار زند .  

2- از طرفی مسولین شهر مشهد هم به نوعی حق دارند چون مسافری که به مشهد می آید در مشهد پولی خرج نمی کنند که به شهرداری برسد. بطور مثال در شیراز حدود 20 نقاط دیدنی  وجود دارد که هرکدام فقط  در ایام عید بیش از 3 میلیون نفر از این نقاط دیدن می کنند که با یک حساب  سرانگشتی  30 میلیارد تومان فقط مردم با خرید بلیط کمک به اقتصاد شیراز می کنند در صورتی که در مشهد اکثر به حرم مطهر می روند. و نقاط دیدنی مشهد رایگان است و مسافر در مشهد برای شهرداری نه تنها درآمد ندارد بلکه فقط هزینه دارد (فقط 40 میلیارد تومان هزینه اضافی برای زباله می پردازد). البته این که شهرداری نمی توانند درآمد کسب کنند این هم نقیصه بزرگی است.