ساحل لاک پشتها

تحصیل و زندگی در مالزی علاقه ای نسبت به آن کشور در من ایجاد کرده است که نسبت به موضوعات آن کشور حساس باشم . وقتی خبری از مالزی می شتوم، مطلبی می خوانم یا فیلمی می بینم که در آن نامی از مالزی برده می شود ناخودآگاه برایم موضوع جذاب می شود. چندی قبل در جایی بطور اتفاقی فیلمی دیدیم که در آن به مردم مالزی نگاهی دیگر داشت. من مالزی ها را مردمانی خوب و آرام و بی آزار می دیدم ولی در این فیلم مردم مالزی را مردمی وحشی معرفی می گردد. نام فیلم ساحل لاک پشتها(turtle beach)  یا ساحل کشتار(the killing beach) است . فیلم ساخته کشور امریکا و محصول 1992 می باشد. داستان فیلم بدین صورت است که:

پناه جویان ویتنامی در  مالزی  در جزیره ای به نام دالانگ با بدترین شرایط ممکن نگهداری می شوند که حتی نیازهای اولیه مانند غذا را ندارند و مالزیهای به آنها بدترین رفتار را نیز دارند و اجازه نمی دهند که هیچ خبرنگاری نیز به آنجا مراجعه نمایید . خبرنگاری با کمک دوستانش می توانند به آنجا برود و.... هرازچند گاهی این پناه جویان که از این شایط به تنگ می آیند بصورت قاچاق به از اینجا فرار می کنند و به نقاط دیگر مالزی می خواهند بروند و هروقت که به ساحل مالزی می رسند مردم آنجا با تبر به جان آنها می افتند و آنها را بصورت وحشیانه ی  قتل عام می کنند .

زنی ویتنامی که همسر یک آمریکایی شده است می خواهد فرزندان خود را هم به مالزی بیاورد بچه های او قرار است از ساحل لاک پشتها وارد مالزی بشوند در آنجا او منتظر فرندان خویش است و مردم  وحشی نیز منتظر قتل عام آنها . وقتی کشتی بچه ها را در آب میاندازد که آنها خودر ا به ساحل برساند این مادر که می بیند این جماعت بچه های اورا خواهند کشت دست به اقدامی فداکارانه می زند و خود را در دریا غرق می کند زیرا می داند که براساس اعتقاد ات این مردم اگر در دریا غرق شود آن روز آنها دست به کشتار نمی زنند و این گونه جان فرزندان خویش را نجات می دهد .

هرچند موضوع فیلم بحث پناهندگان و فداکاری یک مادر است. اما تصویر بسیار زشتی از مردم مالزی هم به دنیا نشان می دهد که در صورتی که شناختی از مردم خوب و مهربان مالزی نداشته باشید ناخود آگاه در شما نسبت به آنها نفرت ایجاد می شود.