براساس آیات زیر خداوند در توصیف بهشتیان؛ رنگ  لباس آنها را سبز و جنس آنرا  از حریر اعلام می کند همچنین تخت هایی که بهشتیان برآن تکیه می زنند سبز رنگ است.  همانگونه که می دانیم خداوند در قرآن برای دو رنگ ارزش خاصی قایل شده است یک رنگ زرد که موجب سرور  وشادی است و رنگ سبز که موجب آرامش است

أُولئِکَ لَهُمْ جَنّاتُ عَدْنٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهِمُ الْأَنْهارُ یُحَلَّوْنَ فِیها مِنْ أَساوِرَ مِنْ ذَهَبٍ وَ یَلْبَسُونَ ثِیاباً خُضْراً مِنْ سُنْدُسٍ وَ إِسْتَبْرَقٍ مُتَّکِئِینَ فِیها عَلَى الْأَرائِکِ نِعْمَ الثَّوابُ وَ حَسُنَتْ مُرْتَفَقاً (018 | کهف31)

آنها کسانى هستند که براى آنان باغهاى جاویدان بهشتى است; که نهرها از پاى درختان و قصرهایش جارى است; در آن جا با دستبندهایى از طلا آراسته مى شوند; و لباسهایى (فاخر) به رنگ سبز، از حریر نازک و ضخیم، در بر مى کنند; در حالى که در آنجا بر تختها تکیه کرده اند. چه پاداش خوبى، و چه جمع نیکویى!

مُتَّکِئِینَ عَلى رَفْرَفٍ خُضْرٍ وَ عَبْقَرِىٍّ حِسانٍ (055 | رحمن76)

این در حالى است که بهشتیان بر تختهایى سبز رنگ بسیار ممتاز و زیبا تکیه زده اند.

عالِیَهُمْ ثِیابُ سُندُسٍ خُضْرٌ وَ إِسْتَبْرَقٌ وَ حُلُّوا أَساوِرَ مِنْ فِضَّةٍ وَ سَقاهُمْ رَبُّهُمْ شَراباً طَهُوراً (076 | انسان21)

بر اندام آنها [= بهشتیان ]لباسهایى است از حریر نازک سبز رنگ، و از دیباى ضخیم، و با دستبندهایى از نقره آراسته شده اند، و پروردگارشان شراب طهور به آنان مى نوشاند.