عبدالله مستحسن

 

مدتها بود کتابی جدید و خواندنی در امور دینی و مذهبی ندیده بودم  هرچه می دیدم تکراری و کلیشه ای بود و مطلبی تازه در آنها نمی یافتم تا اینکه با کتابهای عبدالله مستحسن توسط عبدالله مستحسنی آشنا شدم . هرچه خواندم جالب و نو بود بعضی سوالاتی که مدتها در ذهنم باقی مانده بود جواب گرفتم .نگاه جدیدی از تدبر در قرآن را یافتم که تدبر در قرآن بالاتر از تفسیر است و خود قرآن هم تاکید بر تدبر در قرآن دارد تا تفسیر . اما عبدالله مستحسن کیست ؟ آنچه مشخص است این نام یک نام مستعار است که نویسنده برای خود انتخاب کرده است که بسیار کار خوبی کرده است زیرا بخاطر اینکه در تمامی کتابها یش نظریات جدیدی مطرح نموده است خواننده می توانند بدون در نظر گرفتن شخصیت نویسنده در مورد کتاب اظهار نظر کند . متاسفانه در ایران  اکثر سخنان را با توجه به شخصیت گوینده یا نویسنده ارزیابی می کنند خصوصا در جامعه سیاسی-مذهبی  که با وجود ادعای مذهبی بودن  سخن خداوند درقرآن را نادیده می گیرند که فرمود " بندگان خاص خدا کسانی  هستند که گفتار های محتلف را می شنوند و بهترین آنرا انتخاب می کنند. یا گفتار امام علی (ع) را که می فرمایند" سخن حق را از اهل باطل قبول کنید و سخن باطل را هم از اهل حق قبول نکنید". بهرجهت این عبدالله مستحسن قصه ما تاکنون هشت کتاب با این نام به بازار کتاب عرضه نموده است که انشالله به مرور کتابها را معرفی خواهم نمود هشت کتاب عبارتند از:

1.     غفلیه نماز منتظران

2.     اصحاب کهف 

3.     نظم هندسی عبادت

4.     ولایت  غریب

5.     حکومت سلیمانی و حکومت مهدوی

6.     ذوالقرنین

7.     خلیفه خدا

 ٨  .سفری ازعاشورا تا اربعین

پ.ن:

بعد ها پس از نوشتن این پست در وبگردی به وبلاگ آاقای مهدی پناهی برخورد کردم که مطلبی در باره عبدالله مستحسن نوشته بودند متن یادداشت ایشان چنین است:

خیلی از دوستان عزیز علاقه مندند با آقای عبدالله مستحسن آشنا شوند و سئوالاتی در ذهن دارند که ابهام برای برخی از  دوستان ایجاد کرده من خواهش می کنم . از دوستان قبل از هر پیش داوری به انتشارات یا موبایل بنده زنگ بزنند و سوال کنند تا جواب بدهم.

عبدالله مستحسن نام یک فرد مسلمان شیعه است و هیچ غرضی از معرفی نکردن خود ندارد فقط یک دلیل با عث شده که ایشان این نام مستعار را برای خود انتخاب کند و آن هم شهرت گریزی ایشان است . نظرات جدید ایشان هم  حاصل یک عمر مطالعه و تحقیق و پژوهش در قرآن کریم می باشد. ایشان  دانشگاهی هستند و هرگز دروس رسمی حوزه  را نخوانده اند و در جرگه روحانیت نیستند. به مباحث دینی و قرآنی علاقه دارند. که حاصل مطالعات و بررسی های ایشان هشت جلد کتاب شده که در سال 87 به بنده عرضه کردند و بنده هم با مجوز قانونی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رساندم.

 

 لینک مطلب ایشانhttp://sebtunabi.persianblog.ir/post/2/