از تاریخ 5 سپتامبر تا 21 سپتامبر 2016 جهت شرکت در سمینار تغییرات آب وهوا در چین بودم .آنجا که بودم مطالب را روزانه در کانال تلگرامم قرار می دادم مطالب زیر کپی همان مطالب است که در این چند قسمت می اورم

سلام به همه ...من برگشتم ایران ..شرکت در این سمینار تجربه گران بهایی بود برای من ...شرکت در سمینار با ۴۵ شرکت کننده از ۲۶  کشور  و سه قاره مختلف  .آداب و رسوم آن ها...بازدیدها ..کلاس ها ..بحث و گفتگو ها و....تا جایی که امکان داشت که مطالب حالت  خسته کننده نباشد در کانال قرار دادم... مطالب زیادی هنوز از دوره و ... هزاران عکس و... مانده که به مرور به استحضار شما عزیزان خواهم رساند..

پیروز باشید🇮🇷🇮🇷🌹🌹🌹

 

سلام..🌹

وقتی من چین بودم بعضی از دوستان در باره انتقال تکنولوژی از چین سوال می نمودند در این باره به نظرم نگرش   آقای دکتر بهرام تهرانی نیک نژاد از مدیران تویوتا  جالب توجه  است.  عینا نظر ایشان را که آقای دکتر علی سعدوندی  در کانال شان آورده اند را  در زیر می آورم...

 ]چکار کنیم که صاحب تکنولوژی های پیشرفته شویم

 آرزوی ما ایرانیان از گذشته دور انتقال تکنولوژی از کشورهای پیشرفته دنیا بوده که علیرغم سعی و هزینه فراوان، هنوز هم بهره ای چندانی نبرده ایم!!

اخیراً رییس مجلس ایران هم در دیدار با سفیر ژاپن، خواستار انتقال تکنولوژی خودروسازان برتر ژاپنی به ایران شده است!

بعد از سالها شکست پی در پی ما هنوز متوجه نشیده ایم که انتقال تکنولوژی نه در ایران ، و نه در هیج کجای دنیا اصولاً اتفاق نیافتاده است!! تکنولوژی به سرقت میرود و دزدیده میشود!!!!! همینطور که ژاپنیها تکنولوژیهای برتر را از آمریکا و اروپا سرقت میکنند! کره ای از ژاپنیها و چینیها از همه دنیا!! و اینطوری ژاپن و کره و تا حدی چین صاحب تکنولوژیهای پیشرفته شده اند.

در دنیای بیرحم و خشن امروز، هیچ عقل سلیمی تکنولوژی و اسلحه برتر خود را در اختیار رقیب قرار نمیدهد. کمی واقع بین باشیم و بدنبال راه صحیح و اجرایی انتقال تکنولوژی باشیم. !!!!!