سفر به عمره(1) فرودگاه مشهد و مدینه

توفیقی حاصل شد که در ایام نوروز 93 در مکه و مدینه باشیم انشاالله در چند پست خاطرات این سفر را با ذکر نکاتی بازگو خواهم نمود.

پرواز ما از مشهد به مدینه  در 27/12/92 ساعت 25 دقیقه بامداد تعریف شده بود مسئولین کاروان تاکید زیادی داشتند که حتما 4 ساعت قبل از پرواز در فردوگاه باشید. ما هم با کمی تاخیر وارد سالن حجاج شدیم که مشاهده کردیم صف طویلی وجود دارد و  باید از بازرسی نیروی انتظامی عبور نماییم . در این بازرسی نیروی انتظامی بیشتر بدنبال مواد مخدر می گردد که کسی نداشته باشد. اما  در این بازرسی برخورد مناسبی با زائرین نمی شود همه باید کفش ها را دراورند و.... متاسفانه با بعضی ها  هم برخورد ناشایست نیز انجام می دهند در جلو جمع ساک  زائر را بازمی کنند و تمام وسایل را بیرون می ریزند و حتی از قرص ها هم باز می کنند و... بنظر رفتار توهین آمیز است . کاش حداقل در آنجا پرده می کشیدند یا اتاقکی درست می گردند تا بقیه مردم  شاهد بازرسی ساکها به ان شکل نباشند.

پرواز درست به موقع به سمت مدینه حرکت نمود

پرواز ما از شرکت عربستان بود . مهمان داران فارسی نمی دانستند و این برای زائرین مشکل ایجاد می کرد فقط یک نفر بود که فارسی را ناقص بلد بود و از وی نوشته توصیه های ایمنی مانند راه های خروجی هواپیما و.. را می خواند که باتوجه به اینکه مهمان داران فارسی بلد نبودند این عملیات را نشان نمی دادند.  زمان پرواز از مشهد به مدینه 3 ساعت 45 دقیقه طول کشید.

فرودگاه مدینه نسبتا کوچک است و تشریفات خروج طول می کشد. پس از خروج از فرودگاه سوار اتوبوس شدیم که به هتل برویم . با اینکه فرودگاه نزدیک شهر مدینه است اما متاسفانه به علت اینکه راننده اتوبوس راه را بلد نبود این فاصله 10 دقیقه ای بیشتر از یک ساعت طول کشید .خلاصه اینکه نماز صبح در اولین روز ورود به مدینه قضا شد ومیان بین چند زائر و معاون کاروان بحثی هم پیش آمد و این شروع خوبی نبود.......

/ 0 نظر / 91 بازدید