خاطرات از انقلاب اسلامی(8) شهید حسین دل شاد

بعد از حادثه نهم و دهم دی ماه سال 1357 مشهد در مسجد محله ما هیاهویی بود و همه در جستجوی گمشد گانی بودند که در آن دو روز خبری از آنها نبود. عده ای در بیمارستانها و عده ای همه در سردخانه ها به دنبال این عزیزان بودند. وقتی خبری می شد بعد از نماز ها این اطلاع رسانی صورت می گرفت و بیشتر افراد هم خوشبختانه مجروح و در بیمارستانها بستری شده بودند که جمعی با هم قرار می گذاشتند و به ملاقات آنها می رفتند. یک نفر را خبر آوردند که توسط ساواک دستگیر شده است که برای او کاری نمی شد انجام داد. اما یک نفر را هم خبر آوردند که در سردخانه شناسایی کرده اند  و بعد توسط خانواده شناسایی و تایید شد که درست است او شهید حسین دلشاد از جوانان غیور مسجد است که به خیل شهدا پیوسته بود. اجازه  تشیع برای این شهدا را نمی داند اما در مسجد چند روز مجلس ترحیم برای این شهید عزیزبرقرار شد و حجله زیبایی نیز در مسجد برای او درست کردند و عکسی از حالت  شهادت او  در حجله گذاشته بودن که نشان می داد تیر درست به پیشانی او خورده است. این مراسم در نوع خود به محل افشاگری از رژیم نیز تبدیل شده بود. روحش شاد.

/ 3 نظر / 34 بازدید
رایحه‌ی یاس

از خون جوانان وطن لاله دمیده... روح همه ی شهدا شاد.موفق باشید رایحه‌ی یاس http://rayeheyeyas.persianblog.ir

افزايش تضميني ميليوني از وبلاگ شما

ما بطور تضمين يک ميليون بازديدکننده را رايگان به وبلاگ شما ارسال مي کنيم.فقط کافيست روي لينک زير کليک کنيد و 5 دقيقه وقت بزاريد. http://www.persian111.com/?rid=1534522931

سیدعباس سیدمحمدی

سلام علیکم. بنده ویراستار کتاب فرهنگ کارگردانهای سینمای ایران هستم. سال 1376 و 1378 منتشر شده است. مولفش برادرم است. امیدواریم ان شائ الله سال بعد بتوانیم ویراست سومش را منتشر کنیم. برادرم چند روز قبل در مطبوعات خوانده بود اسدالله نیک نژاد از فیلم "درد همسنگرم" ساخته ی خودش نام برده. ما این فیلم را در در فیلموگرافی و زندگینامه ی نیک نژاد نداشتیم در کتابمان. با جست و جوی نام فیلم، یکی از نتایج، نوشته ای از وبلاگ شما در سال 1387 بود. نیک نژاد ظاهراَ مقیم هالیوود است و با نام اسی نیک نژاد آن جا فیلم تهیه می کند.