خانواده وبلاگ نویس

در کتاب اکابر (پیکار با بی سوادی) قبل از انقلاب متنی داشت به نام خانواده خوشبخت. – البته نه این که من اکابر خوانده ام بلکه سال های خیلی قبل کتابش را جایی دیده بودم- آنچه از آن متن یادم است تداعی کننده خانواده آقای مهندس عرب خدری است حتی شکل و شمایل آن خانواده به این خانواده نزدیک است.  وبه نظر من مصداق یکی از خانواده های خوشبخت آن داستان این خانواده خوشبخت است. این ها را گفتم تا این خانواده وبلاگ نویس در مالزی را به شما معرفی نمایم. این خانواده 4 نفره تماما وبلاگ نویس هستند و من می خواهم وبلاگ های آنها را معرفی نمایم:

-    محمود عرب خدری (پدر خانواده) :ایشان وبلاگی دارند تحت عنوان پژوهش های آبخیزداری   که بیشتر شبیه سایت است . زیرا در آن بیشتر معرفی کارهایشان در حوزه آبخیز داری است و در آن مطلبی و قصه ای نه از مالزی نقل می کنند نه از جای دیگری .

 

-    خانم عرب خدری (مادر خانواده): خانم عرب خدری که ظاهرا رشته تحصیلی ایشان باید در حوزه صنایع غذایی باشد وبلاگی دارند تحت عنوان شور زندگی که انصافا عالی می نویسند و مطالب خوب و جالبی را که واقعیت عینی دارد به رشته تحریر در میآورند . به نظر من در حوزه مالزی نویسان - حداقل در مورد خانم ها-  یکی از بهترین وبلاگ ها می باشد. من خودم تمام مطالب ایشان را مطالعه می کنم  و خیلی وقتها که می خواستم مطلبی بنویسم وقتی دیدم ایشان در آن مورد نوشتند من از نوشتن منصرف شدم مثل جزیره تیومن ایلند و بوکیت فریز- -حال متوجه کم کاری من شدید- . بهر جهت اگر در مالزی ساکن هستید و یا علاقه به مباحث مالزی دارید ویلاگ ایشان را از دست ندهید.

 مینا عرب خدری

-  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

   

-    مینا عرب خدری ( دختر خانواده) : این دختر خانم از همه اعضا خانواده فعال تر است و دانش آموز مدرسه امام خمینی مالزی بود(ظاهرا امسال دیپلم را گرفته). اایشان دارای دو وبلاگ به نام های مدرسه ام در مالزی   و به شکوفه ای باران برسان  سلام ما را... هستند که در اولی از اوضاع واحوال مدرسه می نویسند ودر دومی از هر خاطرات مینا  البته با نگاه بیشتری به مالزی . وبلاگ مدرسه ام در مالزی  یکی از منحصر به فرد ترین  وبلاگ های مالزی است زیرا تنها دانش آموزی است که اوضاع مدرسه را به تصویر می کشد. ایشان در سال 2006 بهترین خانم وبلاگ نویس مالزی انتخاب شدند و جایزه ا ی هم گرفتند.

 

-    برنا عرب خدری

برنا عرب خدری ( پسر خانواده) : این آقا پسر کوچولو از وقتی 8 سالش بود وبلاگی تاسیس کرد به نام  خاطرات برنا  که در همان سال هم عنوان کوچکترین وبلاگ نویس مالزی را از آن خود کرد و جایزه ای را هم گرفت. این آقا برنا حالا چون مدرسه اینترنشنال هم می رود بیشتر در وبلاگش انگلیسی می نویسید و برای کسانی که –مثل من- در انگلیسی مبتدی هستند خواندن مطالب ایشان هم خالی از لطف نیست.

/ 9 نظر / 8 بازدید
دو عاشق

دوست عزيز با عرض سلام . با پيشنهادي خدا پسندانه منتظر شمائيم. قدمي رنجه كنيد و ما را از حضور سبزتان بي نصيب مگذاريد. ویژه ماه مبارک رمضان ( لطفا پست آخر را حتما مطالعه کنید ) با تشکر

مرتضی مردانیان

سلام آقای محدث من الان با وبلاگ خواندنی شما آشنا شدم! می خواستم از هزینه ی متوسط سالیانه ی تحصیل در مالزی برای فوق لیسانس حسابداری اگر می شود اطلاعاتی به من بدهید! با تشکر

فرشته

مطلب شما مرا هم به یاد خانواده ای که در کتاب اجتماعی داشتیم به نام خانواده ی آقای هاشمی انداخت فکر کنم آن ها هم اگر در این زمان بودند حتما همه وبلاگ داشتند! این شب ها ما را هم دعا کنید

بوش

برای کمک به هموطنانتان که در حال فریب خوردن از موسسات اعزام دانشجو به مالزی و هند و اکراین و ارمنستان و...هستند این وبلاگ را لینک کنید.و اگر در فکر ادامه تحصیل در هند و مالزی و ....هستید و از معایب و سختی ها و بدبختی های ان خبر ندارید به این وبلاگ سر بزنید.

mollaye moo talaye

che khanevadeye loosi

ایرانیان مالزی

با سلام. مطلب بسیار جالبی بود که من آن را در سایت ایرانیان مالزی منتشر کردم http://iranianmalezi.com/down/malay3/643-2008-11-09-12-59-04.html