مختار

مختار

سال های کودکی پوستری در بعضی از مغاره ها شهرمان نصب بود که می گفتند قیام محتار است. هرچند پوستری زببا نبود اما من را با شخصیت مختار آشنا کرد. خوشحال بودم که قاتلین امام حسین (ع)  توسز مختار در این دنیا به مجازات رسیده اند. بعد ها البته در قیام محتار برایم شک و شبهه ایجادکردند.ولی با این وجود چون حساسیت زیادی نسبت به ظلم و ظالم پیدا کرده بودم و معتقد بودم  که ظالمین در این دنیا هم عاقبت خوشی ندارند  به مختار علاقمند ماندم . و می گفتم چرا  همه از عزای امام حسین می گویند ولی چرا از عاقبت کار قاتلین امام حسین (ع) نمی گویند تا مردم بدانند ظالم در این دنیا نیز جایگاهی ندارد . واقعا  کدام ظالم را در دنیا سراغ دارید که عاقبت خوشی داشته است ؟ کدام ظالم است که در تاریخ  منفور نشده است؟  جای  جای عراق پر است از کسانی که توسط  ظالمین به شهادت رسیده اند و امروز همه بعد از سالها به زیارت آنها می روند ماندد میثم تمار ؛ مسلم بن عقیل ,  هانی بن عروه  ؛  مختار و..... اما کدامیک از ظالمین قبر شان معلوم است نه از یزید خبری است نه از شمر و عمربن سعد و بقیه .

این روزها که محتار نامه را تگاه می کنم لذت می برم که از کمتر سریال و فیلمی برده ام. کار آقای میر باقری و بازی  یازیگران خوصن فریبرز عرب نیا (در نقش مختار ) عالی است. ترسیم چنین شخصیتی کاری بوده است که کارگردان , بازیگران و کریم ور ها در آن عالی کار کرده اند.

هرچند همه ما باید منتظر منتقم اصلی باشیم :این الطالب بدم المقتول به کربلا

 


 

/ 2 نظر / 5 بازدید
sambad

سلام میخواستم ازتون بپرسم برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در مالزی خقدر باید هزینه کنم میشه لطف کنید در وبم در قسمت نظرات جوابمو بدین ممنون میشم ازتون البته من پیش ریاضی دارم میخونم میخوام برم اونجا دندان پزشکی یا داروسازی بخونم منتظرتونم تو رو خدا زود جواب بدین

دوست عزیز. شما که فکر می کنید کیفر و پاداش در همین دنیاست و ظالمین چه بلاها سرشان آمد، ممکن است بفرمایید آخر و عاقبت خود مختار چه شد؟