کنفرانس اقتصاد کشاورزی و حواشی آن

ششمين كنفرانس اقتصاد كشاورزي ايران در تاريخ 9آبان ماه 1386 به پايان رسيد. و كليه مدعوين بدون اينكه از تلاشهاي قبل از برگزاري  و پيامدها و حواشي آن اطلاع داشته باشند كنفرانس را ترك نمودند اما برگزار كننده گان كه قبل از برگزاري با مشكلات زيادي كنفرانس را برگزار كردند بعد از كنفرانس هم بايد جوابگو حواشي آن باشد.

آقاي دكتر ناصر شاهنوشي  دبير محترم كنفرانس و تيم همراهشان  كارهاي بسيار خوبي در اين همايش انجام داده بودند با اين وجود واقف بودند كه اين كار بزرگ كاستي  و ضعف هاي هم داشته است . بر اين اساس ايشان چند روز پيش جلسه ر در مورد برسي نقاط ضعف كنفرانس  ترتيب داده بودند و در آغاز جلسه هم از همه خواهش كردند كه اين جلسه مربوط به قسمت خالي ليوان است از نقاط قوت مي گذريم و مي خواهيم نقاط ضعف را براي كارهاي بعدي بررسي كنيم. اما متاسفانه مثل هميشه جلسه به تعارفات گذشت و جز يكي دو نفر بقيه انتقادي نداشتند. به ياد حرف مك لئود درسال 1964 افتادم كه يكي از مشكلات فرهنگي ما را فضاي فرهنگي جامعه ايراني و ادب و نزاكت بيش از حد خاص جامعه سنتي ايران ميداند كه روند اصلاح امور را با مشكل مواجه مي كنند.

البته ما ايراني ها هم گاهي به تعارف مي گذرانيم و گاهي هم نقد ما منصفانه نيست. روزنامه خراسان در تاريخ 20 آبان نقدي بر كنفرانس نوشت كه قضاوت را به عهده آنهايي كه در كنفرانس شركت داشتند مي گذارم. نقد كنفرانس را در اينجا و پاسخ دبير محترم كنفرانس را در اينجا مي توانيد بخوانيد.

/ 5 نظر / 7 بازدید
ساناز اقتصادی نيا

سلام فکر می کنم مالزی هم يکی ديگر از اين کشورهای امن باشد و البته امارات را هم با کمی اغماض می شود از جمله کشورهای امن محسوب کرد. خبرهايی که در وبلاگتان می نويسيد متنوع و سرگرم کننده است اما من هنوز به طور خاص متوجه دغدغه های شما نشده ام.

کاظمی

جناب آقای دکتر محدث با عرض سلام و خسته نباشید. در رابطه با ششمین کنفرانس اقتصاد کشاورزی به نظرم چند نکته قابل ذکر است: ۱- برگزاری چنین کنفرانسی در مشهد مقدس قدر مسلم اثرات مثبتی بر جای می گذارد و فواید زیادی در پی خواهد داشت. ۲- مدیریت کنفرانسی با این تعداد شرکت کننده هم یقینآ کار دشواری است و نیاز به تجربه دارد که خوشبختانه به خوبی برگزار شد و به پایان رسید. ۳- با این حال نتایج آن در فاصله ای کوتاه از زمان برگزاری به طور کامل قابل ارزیابی نیست. ۴- ولی حتمآ در نگرش بسیاری از مسئولین و برنامه ریزان امور اقتصادی کشاورزی کشور تآثير گذار خواهد بود. که شرط تحقق چنین هدفی در واقع اعلام نتايج حاصل از آن به صورت ساده شده در مطبوعات و رسانه های جمعی است. ۵- البته شایان ذکر است که بایستی در برگزاری اینگونه همایشها تا حد ممکن از هزينه های اضافی اجتناب شود. باور بفرماييد برای آنان که به دنبال توسعه علمی و اقتصادی کشور هستند آنچه در خاطرشان مي ماند کيفيت مطالب ارائه شده و مقالات و سخنرانی ها است. ۶- به هر حال هر کنفرانسی که برپا می شود یا بطور کلی هر کاری که انجام میشود حتمآ دارای نواقص

زارع

به نظر می سد که برخی فراموش کرده اند که آب خوردن هم هزینه دارد مهم این است که در پس این هزینه چه منافعی وجود دارد. به نظر می رسد روزنامه ها از فنون روزنامه نگاری در جهت اهداف خود بهره می گیرند والا منتقد مربوطه بایستی از منافع ان نیز سخن می گفت و اگر بلد نبود از دیگران می پرسید حتی اگر نقل قول هم کرده چرا از میان ۸۰۰ نفر از دو سه نفر پرسیده؛ عجب نمونه گیری جالبی! (پیشنهاد می شود تحت عنوان روش نمونه گیری روزنامه ای ثبت شود) . و .....

خبرنامه مالزی

سلام آقا سید آقا دست گذاشتی روی نکته ای که بارها وقتی ایران بودم تجبرش کردم و از این نظر کاملا درک می کنم که داری چی می گی ؟

دادرسی

به نام خدا با سلام و با تشکر از کليه ی دست اندرکاران اين همايش ارزشمند علمي. اعتراف ميکنم که طی ۲ سال گذشته در همايشی با اين کيفيت حضور نداشته ام. نظم خوب از آغاز ثبت نام تا اعلام نتایج داوری مقالات به علاوه ی برگزاری میزگرد های تخصصصی و کاربردی از نقاط مثبت این همایش به شمار می آیند.