مزار میرزا جواد آقای تهرانی

عالم بی نشان میرزا جوادآقا تهرانی  حداقل در بین مردم قدیمی شهر  مشهد بسیار چهره نام آشنایی است و مراتب تقوای عملی ایشان شهره عام خاص است بصورتی که بندرت می توان مثل ایشان کسی را پیدا نمود. در این نوشتار بحث این عالم ربانی را نمی خواهم بازگو کنم  بلکه از مزار ایشان در بهشت رضا مشهد برایتان بگویم. همان طور که می دانید طبق وصیت ایشان بر سر بر قبر  ایشان سنگی نهاده نشده است و ایشان می خواسته که گمنام باقی بماند اما قبر ایشان در بهشت رضا تبدیل به زیارتگاهی شده است که تقریبا  هرکس به بهشت رضا می رود به سر مزار ایشان نیز می رود و شهرداری مشهد هم چون دیده است اطراف مزار ایشان تقاضا زیاد است قبر ها را بقولی چند طبقه و آپارتمانی نموده است و به قیمت های زیادی می فروشد.  و  کلی درآمد از این راه کسب می کند اما حاضر نیست یک خیابان در مشهد به اسم ایشان نام گذاری نماید یا از این همه خرجی که می کند برای المانها یک عکسی از ایشان نصب کند.  آری انسان والای مثل ایشان این طور ماندگار تاریخ می شود بدون اینکه .......

/ 2 نظر / 55 بازدید
آشنای غریب

سلام. حضرت آیت ا...میرزاجوادآقا تهرانی(رحمت ا...علیه) نمونه تقوا و تواضع و الگوی ولایتمداری بودند و در سنین کهولت درجبهه ها و درخط مقدم دفاع مقدس حضورمی یافتند و همپای رزمندگان بادشمن بعثی جنگیدند. ایشان وصیت کردند محل دفنشان پایین پای شهدای انقلاب ودفاع مقدس باشد و روی سنگ قبر چیزی ننویسند. بعد ازایشان تعدادکمی ازجمله پدربزرگوارتان (رحمت ا...علیه)دراین مکان دفن شدند و بعدازآن به مزار اهل علم و سرداران شهیدتبدیل شد. خدا همه رفتگان را بیامرزد.

آشنای غریب

سلام. اگه اسممو بنویسم دیگه اصلا به مطلب نگاه هم نمی کنید. لازم نیست حتما جواب دهید چون چیزی حل نمیشه. شمازحمت می کشید و مطلب می نویسید من هم مثل بقیه خوانندگان وبلاگ خواستم نظری بدم. این روزها حرفها بیشترتزقبل است چون بحث انتخابات پیش اومده و گرانی وتورم هم که الی ماشاا.... واقعا حیفه ازاون حرفهای کوچه بازاری بزنیم، مطالب تخصصصی شما به درد دانشجویان می خوره، هرچند من دانشجونیستم. خاطرات دفاع مقدس حرف نداره و خیلی تاثیرگذاره، بهترین زمان عمر ما همون دوران دفاع مقدس بود ، شما رو نمیدونم. کاش لیاقت داشتیم و با شهدا می رفتیم. مطالب دوران جنگ و عملیاتها خیلی تاثیرگزار و پرطرفداره، حتی اونایی که بهشون نمیاداهل این حرفها باشن این مطالبو دنبال می کنن و با نا باوری ازدیگران سئوال می کنند. من خیلی پرحرفم و شما شانس داری به پست من نمی خوری. دعاکن هیچوقت منو نبینی.