کتاب اسرار آل محمد و نحوه شهادت حضرت زهرا (س)

چندی پیش به مراسمی –برای سخنرانی- در دانشگاه دعوت شده بودم. دانشجویان رشته مدیریت و آبادانی روستاها این مراسم را تدارک دیده بودند . دانشجویانی بسیار با انگیزه و با نشاطی بودند که امروزه من کمتر دیده بودم. در پایان مراسم هم کتابی به من هدیه دادند. کتابی که من تاکنون نه تنها آن را ندیده بودم بلکه آن را هم نشنیده بودم. کتاب اسرار آل محمد نوشته سلیم بن قیس هلالی – ترجمه اسماعیل انصاری- کتاب حدیثی و تاریخی از قرن اول اسلام است. در ابتدا کتاب به استناد های علمی کتاب و نویسنده آن پرداخته شده است. و سپس متن اصلی کتاب آورده شده است.  من در اینجا به قسمتی از نحوه شهادت حضرت زهرا (س) به مناسبت شهادت آن حضرت بیان می کنم:

".......قنفذ ملعون آمد و با اصحابش بدون اجازه به خانه هجوم آوردند . علی(ع) سراغ شمشیرش رفت ، ولی آنان زودتر به طرف شمشیر آن حضرت رفتند ، و با عده زیادشان بر سر حضرت ریختند . عده ای شمشیر ها را بدست گرفتند و بر آن حضرت حمله ور شدند و او را گرفتند و بر گردن او طنابی انداختند.  جلو در خانه، حضرت زهرا (س) بین مردم و امیر المومنین مانع شدند. قنفذ ملعون با تازیانه به آن حضرت زد؛ بطوریکه وقتی حضرت از دنیا می رفت در بازویش از زدن او اثری مثل دستبند بر جای مانده بود. خداوند قنفذ  را و کسی را که او را فرستاد لعنت کند."

 شهادت حضرتش بر همه دوستدارانش تسلیت باد.

/ 3 نظر / 13 بازدید
مسلمون

الله اکبر ار این جماعت هر سال یه چیز جدیدی به این دین اضافه می کنن!!!!!!

مسلمون

شما یه عنوان یک شیعه این حکایت طناب و گردن رو باور می کنی؟

مسلمون

چی رو بخونم جناب محدث کتابی که سندیتش معلوم نیست به کجاست تا بیست سال پیش علی در قلعه خیبر رو می کند علی یه تنه به صف دشمن میزد زره این مرد بزرک فقط جلو داشت چون پشت به دشمن نمی کرد ولی حالا رو چه حسابی اون شده این ! شما قضاوت کن مومن