سفر دوم به عراق (8) ...؟

شهر نجف به مناسبت نزدیکی به عید سعید غدیر شلوغ است و سخت گیریهای امنیتی شدید تر هم شده است . حرم امام علی هم خیلی شلوغ است اما با این وجود حرم مطهر امام علی  در ساعات بین 12 شب تا 3 صبح کاملا خلوت است . در همین ساعت خلوت در حرم نشستم .ماموری دارد پارچه های بالای ضریح را جمع می کنند و زائری  ایرانی التماس می کنند یکی از آن پارچه را بگیرید و او هم طبق معمول توجهی به این درخواست نمی کند. زائر عصبانی می شود و می گویید" کرم امام علی بیشتر از این حرفها است." به او توضیح می دهم او مامور است و نمی توانند این کار بکند تا اندازه ای قانع می شود این جاست است که می گوییم زائر را باید توجیه کرد   تا او  زیارت اش را با این کار ها خراب نکند.

/ 2 نظر / 28 بازدید
تسنیم

فردي با صوت نازيبا، مشغول تلاوت قرآن بود. صاحب دلي بر او گذشت و گفت: ماهيانه چه مبلغي براي تلاوت قرآن دريافت مي کني؟ قاري قرآن گفت: مبلغي در قبال تلاوت قرآن دريافت نمي کنم. فرد صاحب دل دوباره پرسيد: پس چرا به خود زحمت تلاوت را مي دهي؟ تلاوت کننده قرآن گفت: براي رضاي خدا مي خوانم. فرد صاحب دل گفت: رضاي خدا در اين است که بدين شيوه قرآن را تلاوت نکني. سعدي در اين حکايت و در چندين حکايت ديگر در کتاب ارزشمند گلستان به اين مهم پرداخته است و بر اين باور است که اگر قرار است سمبل يا نمادي از دين (تلاوت قرآن، اذان، موعظه و...) به جامعه عرضه شود، بايد زيبا و دلپذير ارائه گردد که سبب رونق بازار مسلماني شود، نه سبب رکود آن. به همين سبب در اين حکايت از صوت نازيباي قاري قرآن انتقاد مي کند و مي گويد: گر تو قرآن برين نمط خواني ببري رونق مسلماني

سید عباس

یه متن از استادمون شنیدم که می گفت که میگفت:دین مثل یک پوستین حیوانی است.وقتی به راه و درست اسفاده شود باعث ارامش و سعادت و اگر برعکس(تحریف از ناحیه ناواردان)استفاده شود باعث اذیت می شود.ولی تو این مورد باعث اذیت دیگران هم می شه.(گفت که این از گفته های علی (ع))