مسلمان شدن ایرانیان

گاهی اوقات چنین مطرح می شود که ایرانیان با شمشیر خلیفه  دوم به اسلام رو آوردند و عمر با حمله به  ایران ایرانیان را مسلمان نمود. این نظریه از دو جهت اشتباه است زیرا:

1-  این ایرانیان بودند که در زمان ساسانیان با فرماندهی  رستم فرخ زاد به اعراب و مسلمانان حمله نمودند آنچه در تاریخ آمده است نشان می دهد که یزدگرد سوم سپاهی عظیم برای حمله به مسلمانان تدارک دید که حنی عمر برای مقابله با این چنین سپاهی به  سربازی اجباری برای اولین بار رو آورد.اما ایرانیان در این نبرد شکست خوردند  ؛ و مسلمانان در نبرد قادسیه بر ایرانیان پیروز شدند. که البته این جنگ حاشیه  های زیادی داشته است که بحث دیگری را می طلبد.

2-  ایرانیان اسلام را پذیرفتند نه با اجبار و اکراه بلکه با انتخاب. زور و شمشیر اگر می خواست  بر ایرانیان تاثیر داشته باشد خیلی ها بر ایرانیان پیروز شدند . که از مهمترین آنها قوم مغول بود. قوم مغول نزدیک 140  سال بر ایرانیان حکومت کردند  وحشیانه ترین جنایت ها را در ایران انجام دادند که جنایت های آنها ضرب المثل شد. اما سلطان ها آنها تحت تاثیر ایرانیان نامش  سطان محمد خدابنده شد. ایرانیان از فرهنگ آنها هیچگونه تاثیری نگرفتند. از کلمات آنها در فرهنگ ایرانیان فقط دو کلمه باقی مانده که یکی خان است و دیگری خانم. و دیگر هیچ.  

/ 12 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میثم

سلام دوباره خدمت دوست عزیز جناب محدث. همین جناب "مثنی بی حارثه" که نام بردید در زمان خلافت ابوبکر در حدود حیره که از سرحدات ایران بوده دست به غارت می زده، بعد طمع برش می داره و به ابوبکر نامه میزنه و برای حمله به ایران و گسترش اسلام تقاضای نیرو می کنه ابوبگر نیرو رو میده ولی خالد ابن ولید رو فرمانده می کنه ، خالد هم حیره رو تصرف می کنه و با مردمش بر سر خراج سالیانه توافق می کنن. اینجاست که یزدگرد به فکر لشکر کشی و جلوگیری از هجوم بیشتر اعراب می افته که ادامش میشه حکایتی که شما فرموده بودید. حالا نکته جالب اینه که وقتی از عمر در خواست نیرو میشه اعراب از حمله به ایران وحشت داشتن همین مثنی بی حارثه دلشون رو گرم می کنه : "این کار را چنان بزرگ نگیرید که ما در سواد با این قوم در آویختیم و بهترین آبادی های سواد را از آنها بستدیم..."

میثم

اتفاقا کتاب دو قرن سکوت کتاب خیلی جالبیه. جناب محدث متاسفانه یکسری افکار مسموم دارن تبلغاتی بر علیه ائمه می کنن و با نشر اکاذیب سعی دارن امام علی و فرزندان برگوار ایشان رو هم در صفوف متجاوزین به ایران قرار بدن . در صورتی که تمامی ظلم هایی که به ایران میشه بعد از شهادت امام علی و عمدتا در زمان حجاج بن یوسف صورت می گیره که دیگه انحراف بنی امیه و بنی عباس بر همگان روشنه. یکی از دلایل عمده تمایل ایرانی ها یه تشیع هم همین بوده. چون میارزه حق ( اهل بیت) در برابر اعراب خونخوار (بنی امیه و بنی عباس) رو میدیدند.

امیر

با سلام در جنگ قادسیه، که سه ماه دو لشگر روبروی هم اردو زده بودند، ایرانیان نه تنها جنگ رو شروع نکردند، بلکه در این سه ماه سعی در منصرف کردن اعراب داشتند. ولی بوی پول و غنیمت و زنان ایرانی گوش اعراب رو بسته بود. درضمن دلیل حمله مغول به ایران هم حماقت خلفای اسلام بود که بازرگانانی که چنگیز به خاطر تجارت به ایران فرستاده بود را کشتند. آن هم نه یک بار، بلکه سه بار !!!! در مورد امامان هم، آیا شما منکر حضور علی و پسرانش در فتح ری و گرگان میشوید؟؟؟؟ عزیزمن، تاریخ به این راحتی ها هم که فکر میکنی تحریف نمیشه! باید بیشتر سعی کنی!!!

بهامین

آخه مرد حسابی...یا تو سواد تاریخی نداری...یا خودتو انداختی زیر پالان آخوند... خجالت بکش مرتیکه...مثلا دکتری! اومدن به مادر و خواهر ما تجاوز کردند...فرهنگ ما رو نابود کردند...حالا شما میای میگی از روی صدق دل ما قبول کردیم اسلام رو؟! هر چند برای شما فرقی زیاد نداره ...چون شما خودتون رو عربزاده می دونید...

سس

هر وقتی دیدید دین در خطر افتاد می توانید دروغ بگویید شما هم از این قاعده مستثنی نیستید همه عالم تارخ نویسان گفتند که اعراب بر ایران حمله بردند ان وقت شما....

شما که دکترا دارید، می‌دانید که نمی‌توان هر چیزی رو صرفاً گفت ادعا کرد و رفت! در مورد اددئیتن مستندات ارائه بدهید. افزون بر این، شما وارد مبحث تاریخ و جامعه شناسی‌ شدید و همینطور زبانشناسی. بی‌ اینکه به نظر برسد هیچ تسلطی بر این موضوعات داشته باشید، به عنوانه مثل، آیا شما تمام واژه‌های فارسی را ریشه یابی‌ کرده اید که اینچنین اظهار میدارید که فقط دو واژه مغولی در فارسی داریم؟ بدانید‌ که به مراتب بیشتر از اینهاست. دو واژه دیگر هم به نمونه‌هایتان اضافه کنید، تومان و ریال هم مغولی است! بخوانیم، بیغرض هم بخوانیم، سخن درست برانیم، و درست سخن برانیم!

ess

tarikh ro tahrif nakon mardak,hameye donya midoonan ke arabha baraye gostareshe dineshoon be iran hamle kardan ,ahmagh,az esmet peidas ke seyedi va az tajavoze arabha be zanhaye irani doros shodi,pas haroomzadeie.

سارا

اين هم منابع: ابن خلدون مورخ و جامعه شناس: عرب های ذاتا ویرانگر هستند و ضد تمدن . این به ان دلیل است که آنان همواره در حال نقل و انتقال برای دستیابی به غنائم است . که این امر با تمدن منافات دارد . عرب عموما گرایش به تاراج گری دارد و میخواهد آنچه در دست دیگران است را از آن خود کند . زیرا که روزی اش توسط شمشیرش به دست می آید . عرب در گرفتن اموال دیگران هیچ مرز و حدی نمیشناسد و همین که چشمش به مال و متاعی می افتد آن را تاراج میکند . درنتیجه مردمانی که زیر سلطه این قوم باشند در امنیت زندگانی نمیکنند . آنان ساختمانهای اهل حرفه و صنایع را به زور میگیرند و هیچ بهایی برای آن پرداخت نمیکنند . آنان برای صنعت هیچ ارزش قائل نیستند و تنها هدفشان آن است که اموال مردم را از دستشان بیرون بکشند و در نتیجه هیچ توجهی به قومی که مغلوب ست ندارند . سپس آنان را در خودشان رها میکنند تا در آشوب و هرج و مرج باشند . از همان منبع: ایرانیان به سبب عظمت کشورشان که کوله بار چندین قرن تسط بر جهان را در بر داشتند و تمدنی کهن را در خود جای داده بودند و به سبب استمرار پادشاهی شان - شان علوم عقلی نزداشان بسیار بزرگ و دامنه اش گسترده ب

سارا

تا اونجا كه يادم مي آيد متنم بيشتر از اين ها بود و بعضي از مطالب رفرانس کامل با صفحه و ... داشت! احتمالا شما هم رفتی تو کار تحريف! پس برای چي اصلا مي نویسی بعد نظر مي خوای! بعد ایراد مي گيری!

یهناز

سلام آقای محدث، ببخشید با تاخیر عیدتون مبارک. انشللل زیر سایه آقا آامیرالمومنین ما رو از دعا فراموش نکرده باشید.