اين ملت حافظه خوبي ندارد!

سريال مدار صفر از شبكه 1 سيما روزهاي دوشنبه پخش مي شود كه يك سريال تاريخي است و براي اولين بار است كه در آن فهرست منابع تاريخي آنرا هم ذكر مي كند . در قسمت سوم اين سريال در يكي از ديالوگ هاي آن مسئول شهرباني به افسر پرونده قتل يك يهودي مي گويد" سعي نكن قهرمان بازي در بياوري اين ملت حافظه خوبي ندارد و خيلي زود قهرمان ها را فراموش مي كند" اين جمله به نظر من خيلي جالب آمد وقتي تاريخ را با خود مرور كردم ديدم مردم ما چقدر زود كساني را كه- حداقل در ذهن شان- قهرمان بوده اند و براي اين كشور حماسه آفريدند و متحمل چه زحماتي شد ه اند را فراموش كرده اند. چه زود قهرماني را فراموش و او را حتي خائن پنداشته اند  و به سراغ كس ديگري رفته اند. قصدي در ميان نيست اگر كمي تاريخ را مرور كنيد مصداق هاي آنرا در تمام زمينه ها پيدا خواهيد كرد.

/ 6 نظر / 5 بازدید
بهناز

سلام ببخشيد دير سر زدم مهمان داشتم با توجه به اينکه ايران نيستم اين سريال را نديده ام ولی دوستان خيلی به ديدنش توصيه کرده اند. نميدونم در مورد حافظه مردم ايران چه بايد گفت !

سلام . من هم لینک دادم می بخشید واقعا فراموش کرده بودم . مثل اینکه واقعا این ملت حافظه ی خوبی ندارند !

فرشته

سلام من هم لينک دادم می بخشيد واقعا فراموش کرده بودم مثل اينکه اين ملت واقعا حافظه ی خوبی ندارند !

مهدی

سلام ... اميدم شادی فزونتر هر روزتان است .. ممنون که سری به وبلاگم زديد شما و وبلاگتان مايه مباهات مالزی نويسان هستيد و در مورد حافظه ملت نيز بگويم که ملتی که قهرمان پرور شد خود نيز از قهرمان خسته او را از حسد به زمين ميزند ما ملت تل به قدرت گروه و تصميم گروهی معتقد و تا معنای واقعی دموکراسی را متوجه نشويم وضعمان همين است ... خدا بيامرزد حضرت حافظ که غم ما غم او بوده يا حق

سلام چند وقت دیگر انتخابات گروه ایسام هست.لطفا در این زمینه کار کنیدو روشنگری کنید.بسیاری از مشکلات دانشجویان ایرانی زیر سر این افراد نالایق هست.سال قبل بی سر و صدا انتخابات شد و کسی هم نفهمید.لطفا تا دیر نشده همه رو متوجه این موضوع مهم کنید.افراد کاردان و خوب باید از الان شناسایی و معرفی بشوند.تا در روز انتخابات همه سر در گم و گیج نشوند.نباید اجازه بدیم جاسوسهای سفارت رای بیارند. متشکرم.