تهران گردی (1)

یکی از نقاط بسیار خوب برای مسافرت در ایام تعطیلات نوروز تهران و تهران گردی است . من تقریبا هرچند سل در این ایام تهران را برای مسافرت انتخاب می کنم. وقتی به دوستان می گوییم برای این این تهران می رویم خیلی از مردم تعجب می کنند و نگاهی عاقل اندر صفی هم می اندازند که تهران؟؟!!! بعد که توضیح می دهم معمولا قانع می شوند دلایل من برای تهران گردی این است:

1-  تهران در ایام نوروز خلوت است  و جمعیت تهران در این ایام تقریبا نصف می شود برخلاف شهرهای دگر که آنقدر شلوغ می شود که آدم سر سام می گیرد مثلا سال گذشته به شیراز رفته بودیم آنقدر شلوغ بود که هیچ جا را نمی شد بخوبی دید و همه جا صف بود و..

2-   برای گرفتن جا مشکلی ندارید و تمام هتل ها و مهمان پذیرهای تهران از شما استقبال می کنند و حتی امسال 40 درصد هم تخفیف می دادند.

3-  تهران در ایام نوروز هوای بسیار خوبی دارد از دود و ترافیک خبری نیست و اگر بارندگی هم باشد یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین نقاط کشور است.

4-  در تهران تمام گزینه ها برای گردش و تفریح مهیا است اگر اهل موزه باشی بهترین موزه های ایران در تهران قرار دارد مانند موزه جواهرات بانک مرکزی ،موزه پول و اسکناس؛ موزه آبگینه , موزه های کاخ گلستان؛ کاخ سعد آباد, کاخ نیاوران و..... اگر اهل تفریحات کوهستانی باشید دامنه های جنوبی البرز از زیباترین کوهستان های ایران است طولانی ترین تله کابین دنیا (توچال) در شهر تهران است که شما می توانید با آن به مرتفع ترین نقاط کوهستانی بروید و اگر اهل اسکی هم باشید پیست آن مهیا است. اگر اهل زیارت امام زاده ها باشید در تهران امام زاده ای زیادی وجود دارد و مهمترین امام زاده ایران به نقل از مفاتیح شاه عبد العظیم حسنی در شهر ری است. اگر اهل خرید و بازار هستید بهترین پوشاک ایران در تهران تولید و عرضه می شود که در این ایام هم می توانید با تخفیف خوبی خرید کنید. اگر اهل طبیعت هستید دربند، اوشان فشم ؛ لویزان  بهترین هوا را دارد . اگر اهل پارک هستید زیباترین پارک های ایران در تهران است مانند پارک ملت ؛ پارک ارم ؛ پارک ساعی ، پارک جمشیدیه و... مخصوصا پارک ملت با آب نما ی موزیکال که منحصر بفرد است.

اگر به شهر سازی قدیم علاقمند هستید تهران قدیم که شامل مناطق مرکزی شهر و بازار تهران و شهر ری  است از نقاط قدیمی ایران می باشد. اگر به شهر سازی جدید علاقمند هستید تهران سرآمد شهر های ایران می باشد.

اگر اهل ورزشگاه و فوتبال هم هستید ورزشگاه آزادی در تهران است.

/ 2 نظر / 8 بازدید
مهندس جوان

محدث جان همچین از تهران تعریف کردی کسی ندونه فکر می کنه اروپا است. صدا سیما حیفه از این قابلیت شما استفاد نکنه

مالزی ( زهرا )

سلام خدمت اقای محدث بقول مهندس واقعا کسی ندونه فکر میکنه چه خبره . درسته همه اینایی که فرمودید خیلی بهتر در جای جای ایران با تنوع فراوان وجود داره ولی افسوس از نبودن کمی اشتیاق برای دیدن و لذت بردن با رفتن به این محلها انچنان غم و افسردگی به انسان دست میده که گریان و نالان به خونه برمیگردی فضای تهران وبقیه شهرها رو انچنان خراب کردن که ادم افسرده میشه . به امید روزی که مردم ما هم شادمانه زندگی کنن.