اشاعه گناه

چندي است در تمامي محافل بحث بازيگر سريال نرگس داغ است . به نظرم آمد در خصوص كساني كه دست به اشاعه اين كار مي زند كه متاسفانه در تمامي لايحه هاي  اجتماعي هم هستند. بگويم گاهي اشاعه فحشا گناهش از خود آن بالاتر است. در اينجا ياد  آيه هاي سوره نور مي افتم كه بيان مي كند:

وَ لَوْ لا إِذْ سمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكلَّمَ بهَذَا سبْحَنَك هَذَا بهْتَنٌ عَظِيمٌ(16)

 چرا هنگامى كه آن را شنيديد نگفتيد براى ما مجاز نيست كه به اين تكلم كنيم ؟ خداوندا منزهى تو، اين بهتان بزرگى است !

إِنَّ الَّذِينَ يحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَحِشةُ فى الَّذِينَ ءَامَنُوا لهَُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فى الدُّنْيَا وَ الاَخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لا تَعْلَمُونَ(19)

 كسانى كه دوست دارند زشتيها در ميان مردم با ايمان شيوع يابد عذاب دردناكى براىآنها در دنيا و آخرت است ، و خداوند مى داند و شما نمى دانيد

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
ندا

سلام فکر کنم حتی اگر آدم مذهبی هم نباشه، کافیه انسان باشه و بدونه حوزه خصوصی آدمها، چه خوب و چه بد، محدوده شخصی اوناست و شایعه پراکنی در مورد حیطه خصوصی آدمها کاری است بسیار دور از انسانیت... بازی کردن با سرنوشت دیگران ممکنه برای مدتی سرگرمی مشمئزکننده ای باشه اما مطمئنا برای مسببش هم عواقب ناخوشایندی خواهد داشت. در ضمن آقای محدث یاهو آی دی من هک شده و من نمی تونم لاگ این بشم. لطفا اگر پیغام یا میلی از طرف من داشتین بازش نکنین. برای تماس می تونین از آدرس جی میل من استفاده کنین. ممنون که به وبلاگ من سر می زنین. موفق باشین... فعلا.

مجتبي

سلام. ممنون از اينکه به وب من سر زدی. وبلاگ وزين و مفيدی داری. لينک شما رو در وبلاگم قرار می دم. موفق و مويد باشی.