تولد وبلاگ

درست سال گذشته در چنين روزي اين وبلاگ متولد شد. چند سالي بود كه گاه گاهي بعضي از وبلاگ ها را مي خواندم اما هيچگاه به فكر تاسيس يك وبلاگ نبودم تا اينكه سال گذشته در چنين روزي در ابتدا در جهت امتحان و بعد ها با تشويق دوستان بصورت جدي تري صاحب نوشته هاي در اين وبلاگ شدم. همانگونه كه در اولين پست نوشتم قصد داشتم كه در تمامي موضوعاتي كه به نظر جالب باشد مطلب بنويسم اما با توجه به نيازي كه حس كردم بيشتر مطالب اين وبلاگ در باره مالزي شد. و همانگونه هم كه مشاهده مي كتيد بيشتر دوستان وبلاگ نويسم هم از مالزي هستند.

در اين يك سال دوستان زيادي بودند كه با ارايه نظرات خوبشان موجب تشويق و راهنمايي من شدند كه از هم شان ممنون هستم. بعضي ها هم بودند كه هر چه فحش دوست داشتند نصيب مي كردند و حتي فكر مي كنند اينجانب عامل هرچه بد بختي و گرفتاري در ايران   وحتي مالزي هستم كه من اين نوع اظهارات را بخاطر اين كه نويسنده اش معلوم نبود حذف مي كردم بلاخره كسي كه نظري مي دهد بايد اين قدر شجاعت داشته باشد كه بگويد من گفتم.

دوستي هم هر چند يك بار مي نويسد كه چرا تو در باره رشته ات (اقتصاد) نمي نويسي به اين دوست عزيز هم كه نام و نشان مشخصي ندارد عرض مي كنم كه حق با شما است. خود من هم در مالزي كه بوديم به يكي از دوستان كه در تمام مسايل بجز رشته خودش اظهار نظر مي كرد همين را مي گفتم . ولي واقعا در اين نوع وبلاگ ها جاي بحث هاي تخصصي نيست .بحث هاي تخصصي را بايد در مجلات و ژورنالهاي علمي نوشت و در وبلاگ بحث هاي عمومي را كرد .اما سعي خواهم كرد از اين بعد از بحث هاي عمومي رشته خودم بيشتر بنويسم. البته با دوستان وبلاگي به نام سلام روستا داريم كه در آنجا هم بحث هاي تخصصي تر را دنبال خواهيم كرد.

 در اين مدت بعضي از سوالات دوستان در باره مالزي را با ايميل جواب مي دادم كه بعد ها ديدم بيشتر  پاسخ سوالات دوستان  در اين وبلاگ و ساير وبلاگ هاي كه لينك داده ام آمده لذا اكنون  پاسخ گويي عزيزان فقط از طريق تلفن خواهم بود.

مي خواستم يك گزارش آماري از وبلاگ بدهم ديدم همه آمار وبلاگ  وجود دارد و هر كس بخواهد مي تواند آنرا ببيند.

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
محمود عرب خدری

تولد یک سالگی وبلاگت مبارک. اميدوارم همیشه سالم باشی و نوشته های خوبت را تا یکصد سالگی! شاهد باشیم.

مهندس جوان

دکتر همچنان ادامه بده و بنويس که به هر حال مشتری وبلاگ شما شده ايم

بهناز

سلام و خسته نباشيد من نميدونستم اينقدر دوستان وبلاگ در خصوص مالزی دارن.وبلاگ نويسی را وقتی در کشور ديگری بودم شروع کردم و هم اکنون که در هم که در مالزی هستم ادامه دارد.اطلاعات شما به من تازه وارد کمک مکند ممنون.

سيد جليل ذريه زهرا

اقا سيد عزيز ممنون اين ايميل دوم شما را قبلا هم گرفته بودم. متعاقب این جواب شما یک ایمیل به زبان فارسی و به رنگ آبی نوشتم و تو ضیحات بیشتری در خصوص هزینه های حج و... جویا شدم که حتما یا به دست شما نرسیده و یا فرصت نکرده اید . علی ایحال دیگر برایم مهم نیست از منابع دیگر این اطلاعات را گرفتم راضی به زحمت شما نیستم . به کارهای اساسی خود برسيد. به اين شرايط عادت کرده ام و برايم چندان عجيب نيست. سالگرد تولد وبلاگتان هم مبارک ...عزت زیاد

بهناز

سلام از لطف شما ممنونم من وبلاگ شما را لينک کردم. در پناه خدا

از زندگي

سلام آقای دکتر محدث من هم با کمی تاخير تبريک می گويم خدمت تان. به مطلب اخيرتون هم لينک دادم. با آرزوی موفقيت